Mūrijimo darbai

Apie 40 procentų žmonių, kurie jau yra nusipirkę žemės sklypelį ir rankose jau turi namo projektą, dažniausiai būna savanaudiškai įvertinę būsimo namo statybas bei finansines galimybes, todėl grįžtamasis procesas lieka tas, kad dažnai tenka keisti patį projektą arba ieškoti pigiausių statybinių medžiagų ir į statybų procesą įtraukti ir savo gimines bei artimuosius.
O kiek gi iš tikro kainuoja namo statybos ir kas sudaro kainą?
Į šį klausimą galėtų atsakyti profesionalias paslaugas teikiančios bendrovės, kurioms statybos paslaugos nėra naujiena šiai dienai ir turi savo statybos darbų kainos skaičiavimo metodiką. Suprantama, kad pagal namo projektą nesudėtingai galima apskaičiuoti statybų proceso įkainius, kiek galėtų kainuoti sienų iš blokelių mūrijimas, ar sienų mūrijimas iš silikatinių plytų, betoninių laiptų liejimas, grindų betonavimas, tačiau projekte numatyti kvadratai ar kubai nereiškia, kad statybų metu negali atsirasti nenumatytų bei papildomų darbų, kas taip pat gali padidinti įkainius.
Kad namo statybos netaptų košmaru, prieš sutariant ar pradedant statybos darbus būtina su darbų vykdytojais aptarti, arba bent pabandyti aptarti visus numatomus ar galimus atsirasti darbus. Tokiu atveju galėsite tinkamai įvertinti savo numatytą statyboms biudžetą, kas dažniausiai baigiasi su +30-40% papildomomis išlaidomis ir didesnia namų statybos kaina.
Nerekomenduotina statybos darbų kainas tarpusavyje lyginti su artimųjų ar viešoje erdvėje skelbiamų kainų rodikliais. Galutinės mūrijimo darbų ar statybos darbų kainos dar nereiškia vienodą rezultatą. Gali būti, kad viešai paskelbę apie pigias namo statybas giminaičiai prabangiai jį įrengė tyliai, apie tai neprasitardami ir atvirkščiai, brangiai ir kokybiškai pasistatę namą sugebėjo įsigyti tik čiužinį miegamajame ir apie kitus buitinius prietaisus, mintis paliko ateičiai.
Kalbant apie namo sienas, mūrijimo paslaugų įkainiai nėra vienodi, kas taip pat gali sumažinti kainą, arba ją pakelti, nes tai priklauso nuo daugelio sudedamųjų dalių, statybos paslaugas teikiančios įmonės darbuotojai privalės į objektą vykti toli ar jis bus mieste, todėl prieš sutariant darbų kainą dera pasidomėti ir apie visas papildomas paslaugų kainas, kurios „netikėtai“ gali „išlįsti“ iš statybos paslaugas teikiančio darbų vadovo kišenės, ištiestos rankos pavidale.
Esame pasirengę paskaičiuoti tik Jums tinkančias kainas, kurios atitiks visus Jūsų lūkesčius ir planuojamos statybos paslaugų kokybę.