Stogo dengimas yra intensyviai lydimas klaidų, kurios susijusios ne su paslaugų vykdytojais, bet taupymo ypatumais atsisakant medžiagų gamintojų rekomendacijų.
Vardinti stogo dengimo paslaugų klaidas galima nesustojant, tačiau pasidomėti, kurios yra daromos labiausiai – būtina.
Taigi, viena iš dažniausiai daromų klaidų atliekant stogo dengimo darbus yra difūzinės plėvelės sandarumo nebuvimas. Tokia klaida gali privesti prie drėgmės patekimo į šiltinimo sluoksnį, kas leidžia kauptis drėgmei ant apatinės stogo šiltinimo dangos dalies ir kondensatui ir neleidžia išnaudoti visų šiltinimo sąvybių, o namo šiluma gali išeiti pro nesandarų stogą. Šios klaidos išvengimui, būtina plėvelę kloti drėgmei nelaidžiu sluoksniu į viršų ir jei ji klojama horizontaliai, stogo dengimo darbai privalo būti pradėti nuo apačios, kad kitas sluoksnis būtų virš ankstesnio. Plėvelė privalo būti klojama ir abipusia lipnia juostele (ji parduodama kartu su gamintojo plėvele) ant kitos plėvelės kraštų 11-16 cm atstumu. Plėvelė neturėtų būti per trumpa, privalo būti be raukšlių, kad nesuplyštų ar nebūtų pažeista, kas vėliau tik didins pažeidimo progresavimą.
Reikėtų pažymėti, kad kita klaida, kuri daroma stogo statybos ar remonto darbuose yra ta, kad difūzinė plėvelė nėra įleidžiama į lietaus vandeniui surinkti skirtą lovelį, yra per trumpa, kas vandeniui leidžia vėl lengvai patekti į šiltinimo medžiagą ir taip stabdyti šilumos sulaikymo bei palaikymo name procesą, o neplanuotas didesnis drėgmės susikaupimas, jei laiku šito nepastebėsite, gali rimčiau pažeisti laikančią stogo siją. Taigi, tokios klaidos išvengimui, difuzinę plėvelę privalu nuvesti į lietaus nutekėjimo lovį, kas visą stogo drėgmę bei kondensatą ir nukreips ne kaupimui, bet nutekėjimui.
Nedžiovintos medienos naudojimas stogo konstrukcijai yra peilis stogo dengimo darbų rezultatui, nes džiūdama mediena raukiasi, kas įtakoja jo deformacijai, šiltinimo medžiagų atsipalaidavimui, ką galutiniame variante, po kelių metų bus galima konstatuoti – brokas. Kad išvengtumėte stogo pratekėjimo ar šilumos nelaikymo ateityje, stogo konstrukcijai ar renovacijai privalu naudoti medieną, kuri neturėtų turėti daugiau drėgmės nei 20%, priešingu atveju tvirtinimo elementai nepajėgs sulaikyti sukimo bei susitraukimo jėgos ir Jūsų stogas gali tapti rėčiu.
Atliekame stogo skardinimo, remonto ar keitimo darbus gan ilgą laikotarpį, todėl stogo renovacija ar statyba bus kokybiška remiantis raktika bei informacine darbų patirtimi.
Pagrindinių klaidų išvengimui, stogo dengimo paslaugose ieškokite ne kainos, bet kokybės. Maža stogo dengimo ar renovacijos kaina nereiškia prastą paslaugų kokybę, bet pasidomėti ir gauti daugiau informacijos apie būsimus darbus būtina. Pasidomėkite ir apie būsimus darbų vykdytojus bei atliktus jų darbus, tai – būtina.